Kaua teil muidu juuksuris aega läheb?

Meie igakvartalise juuksuridraama aeg on kätte jõudnud. Kui väiksemate laste vanemad kirjutavad postitusi joonlaudade ja guaššide ostmisest, siis teismeliste poiste emana kirjutan mina sellest, kuidas enne kooli on aeg oma lastel tukk lühemaks pügada, kihvad teravaks nühkida ja küünised lühikeseks hööveldada.

Ma tean, et see on üks neist probleemidest mida ma aastaid muudkui lahendan. Ilmselt lahendan neid seni, kuni poisid mõne daami südamesse segadust hakkavad külvama. Õieti daamid teevad seda külvamist. Või siis noormehed. Ega tänapäeval või milleski kindel olla. Aga kuna see on ikka veel probleem, siis ma püüan aina loominguliselt läheneda ja lahendada seda vastavalt võimetele.

Seekord mõtlesin, et kui me vahetaks salongi, kus lõikus toimub, ehk siis muutub ka noormeeste suhtumine antud üritusse. Astusime ühel ilusal õhtupoolikul barbershopi sisse ja meid tervitas tühjus. Mitte ühtegi klienti, ühtegi juuksurit. Kümme minutit istusime ja ootasime. Lõpuks saabus välismaalasest teenindaja ja teatas, et täna tal küll pole aega ühtegi lõikust teha. Mis mind küll pisut üllatas, sest selle kümne minuti jooksul, mis me niisama passisime, oleks ju jõudnud vähemalt ühe lõikuse teha, aga kes olen mina, et meistris kahelda. Saime aja järgmiseks päevaks.

Ise olin ma tööl, aga olin noormeestega telefoni teel pidevas infovahetuses. Poisid jõudsid kokkulepitud ajaks kohale ja ootasid siis 30 minutit, enne kui nendeni jõuti. Ühe kuti lõikus võttis aega 45 minutit. Hinnakirja järgi oli tavaliselt lõikusel meistri ja õpipoisi hinnavahe 5 eurot. Arvestades, et aega kulus 45 minutit, siis võiks ju eeldada, et tegemist oli õpipoisiga, kes alles harjutab. Aga ei, nali minu kulul, sest kasseeriti siiski meistrihinda.

Loomulikult olengi mina vaene, et ma kümneka pärast ärritun. Oleks võinud ju vabalt seal teises kohas edasi käia. Aga ma tahan teada, kas päriselt ka meeste lõikusele kulub 45 minutit ja kauem? Sest kui mina käin oma pikkade kiharatega juuksuris, siis mul läheb ka umbes sama kaua, aga 30 minutit sellest ma istun ja ootan, et värv mõjuks. Pesu ja lõikus kokku ei võta rohkem kui 20 minutit. Ja oleks, et kutid oleks vähemalt rahule jäänud selle kuningliku kohtlemisega, aga nende reaktsioon oli selline:

Lõikus iseenesest oli kena minu meelest. Või noh, sisse oli ka lõigatud mõnuga, mida isegi mina endale tavaliselt ei luba, aga ju siis juuksurikoolis õpetatakse seda kunsti.

Aga vähemalt on kolm kuud mureta ja eks ma siis enne jõule jälle tulen alandlikult oma vana probleemiga teie palge ette.

14 kommentaari “Kaua teil muidu juuksuris aega läheb?

 1. Käin juba paarknd aastat Nõmme külajuuksuris, varem käisin kesklinna salongis ja enne seda “oma” hotelli juuksuris. 20 mm lõige käib tavaliselt masinaga, kääridega aidatakse pisut. Alla poole tunni ei lähe kunagi. Eelmisel aastal oli hinnaks 10 eurot, sel aastal tuleb 12 välja käia. Normaalne!:)
  Poegadega käisin kah, kumbki ei tõngunud, soengust oli kama kaks, sai lihtsalt lühikseks lõigatud.

  Meeldib

 2. Väikelinn. Meesisendid helistavad ja alati on aeg järgmisel päeval kell 8.50 või 8.55 . 9.00 tehakse salong lahti. Kui käima hakkasid selles juuksuris, siis alguses tiba tahtis harjumist – väga kiire lõikaja, hirm, kas kõrvad alles jäävad. Nüüd vist küsiti 7eurot – olid hinnatõusust šokis.

  Meeldib

 3. Püha issand, milline lihunikutöö. Kus niimoodi lõigatakse ja mis raha selle eest võetakse?

  Minu salongis maksab meestelõikus 35 eurot. No ikkagi kallis, aga nii olevat kõikjal. Ei pane imestama. Kuni 16-aastastele on soodsam siiski (25 eurot). Mu mees käib kuskil Kadriorus, seal maksab 25 eurot.

  Kui ma omal ajal ilusalongis adminnina töötasin, siis oli meestelõikuse aeg meil 30 minutit. Mõni tegi natuke kiiremini, mõni silitas kauem, aga just seepärast, et tal käisidki kliendid, kes tahtsid lõikuse kõrvale juttu vesta. 13-aastase noormehega ilmselt elust ja olust vestlemiseks ei läheks 😀 Üldiselt hindavad mehed kiirust. Mida kiiremini toolilt minema saab, seda parem. Kui läheb nii kaua ja pool sellest ei kulu jutustamisele, siis on probleem ilmselt juuksuri vilumuse puudumises. Isegi paksude juuste puhul.

  Meeldib

  1. Lõikuse hind oli 27 eurot. Õpipoisi hind oleks olnud 22. Teises kohas, kus nad varem käisid oli 15, nüüd tõsteti 18 peale. Vanem poeg käib Kesklinnas mingis peenes kohas, kus lõikuse kõrvale pakutakse jooke ka, tema maksab vist ligi 50 eurot.
   Vaatasin huvi pärast, et see koht, kus ma ise käin pakub meestele lõikust 20-25 eurot. Aga kuna see asub Kadriorus, siis ei hakka mu poisid elu eest seal käima. 😀

   Meeldib

 4. Mul käib poeg vahel Sikupilli Hairlook’is (kui salongis, kus tavaliselt käib, vaba aega ei ole). Lõikus masina ja kääridega on miski 26-30 raha. Töö on ilus ja korralik. Aega kulub Sikupillis max 15-20 minutit (kasutavad masinat peamiselt), meie “oma salongis” läheb kauem 30-40 minutit – juuksur teeb peamiselt kääridega tööd.

  Sellist lihuniku tööd ei ole minu silmad küll varem näinud. Kas juuksur vabandas kui sisse lõikas? Või tuli see üllatusena kaasa?

  Meeldib

  1. Poiss ei teadnudki, et tal on sisselõige. Alles mu pildi pealt nägi.
   Lugesin ka teiste külastajate tagasisidet selle salongi kohta ning päris mitmed mainisid sama, et sisse lõigatakse hoolega.

   Meeldib

 5. See on tõesti päris korralik sisselõige, oeh. Mul naisterahvana läheb lõikuse peale juuksuris 20 minutit ja 20 eurot (käin Kristiine keskuse lähedal), aga kuna mul on erakordselt paksud juuksed, siis värvimine (tihe salgutamine/triibutamine) võtab 3-4 tundi ning maksab 100-125 euri. Meeste ja naiste juuksurihinna erinevused, eksole. 😀

  Blondide juuste puhul sageli vaja toonida ka, et saada kollast ära. Kõik juuksurid alati räägivad, et mul nii paksud juuksed ja tõesti läheb palju aega, et salk-salgu haaval kõikidele juustele värv kanda. Seepärast käin harva värvimas, nii 2-3x aastas, ei viitsi lihtsalt tundide kaupa juuksuritoolis istuda. Isegi, kui on tore juuksur ja hea tulemus.

  Liked by 1 person

  1. Kuna mul on aastaid sama värv olnud, siis mul värvitakse ainult juuri ja ei lähe kaua. Mul küll paksud juuksed pole, aga neid on palju. Tundub, et läheb kiiresti, aga kui hakata mängima, siis võibki mitu tundi minna. Juurte värvimine, otste lõikus, pesu ja ka natuke viimistust maksab 60 eurot. Just kolmapäeval käisin ja parkimise järgi vaatasin, et kokku läks tund ja 15. Vahel on ka kauem läinud, aga mitte oluliselt.

   Meeldib

 6. See lihunikutöö ilus küll pole, eriti kui väidetavalt meistri tehtud…. Enda poisslapse viin enamasti barberi juurde (vahel tavalisse “külajuuksurisse” ka aga kuna lõikuste vahe on ikka tuntav siis võimalusel barber), kevadel hind tõusis 25 pealt 30le aga selle eest väga hea töö ka. Nii 25-30 minutiga saadakse valmis, oleneb kui palju kõdi kaela puhastamine parasjagu teeb… 🙂

  Liked by 1 person

  1. See oli ka barber, just meestelõikusele ja habemeajamisele spetsialiseerunud (väidetavalt) salong. Mõlemad nooremad pojad käisid. 16-aastane jäi tegelikult rahule, ütles, et läheb teinegi kord. Kuigi ka tal oli natuke “hammustatud”, aga mitte nii julmalt.

   Meeldib

 7. Kurat kyll, sellise asja eest tuleb kyll pretensioon esitada – kui veri väljas, siis on tegu juba põmst kehavigastusega, olgugi et väikesega.
  Meil ei hakka keegi nii väikese asja pärast kuhugi Keskusesse sõitma, see oleks poole päeva töö, sest vahemaad on suured. Mu vanemad lapsed on avastanud juuksuritöö loomingulise poole, lõikavad yksteisele mingeid ekstrasoenguid ning väiksemalegi poisile viisaka poisipea ja issile “midagi normaalset”, ning yldiselt ei kulu mitte yhegi lõikuse peale, masin+käärid, yle poole tunni.

  Liked by 1 person

 8. Kui tahad midagi muud proovida, siis mu väikevend ja mees ning enne neid ka üks sõber käivad kõik vajadusel Pandiski mnt ja Tulika nurgal kohas nimega Käärid ja pardel. Ei midagi fancyt, aga nüüd meestele 20 eurot. Mõned aastad tagasi oli lausa 10, kui abikaasa käima hakkas. Minu meelest ta teeb ka täitsa head tööd, kui oma meest vaatan.

  Liked by 1 person

 9. Mul on lühikesed juuksed (ikka päris lühikesed) ja mu lõikus läheb 45 minutit. Mul muidugi lõigatakse kääride ja mitte masinaga. Koos juurte värvimisega ja toonimisega läheb mul juuksuris umbes 3 tundi.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s