Meeste “loogika”

Kirjutab mulle Mihkel Emm: “Ma hoidsin ennast tagasi ja ei kirjutanud sulle terve päev, aga enam ei suutnud.”

“Miks sa ennast siis piinasid ja ei kirjutanud,” uurin vastu.

“Mõtlesin, et teen ennast huvitavaks ja hoian eemale,” vastab Mihkel.

Hmm. Samal ajal, kui Mihkel ennast “huvitavaks” tegi, lahutasid mu meelt Kalle Kaa, Peeter Pee, Veiko Vee ja Lauri Ell. Võibolla nad pole nii huvitavad, kui Mihkel, aga minul oli igatahes meel lahutatud.

Ma nüüd mõtlesin siin, et teen ennast ka huvitavaks ja paar päeva Mihklile ei kirjuta enam. Või üldse. Tundub, et sellised huvitavad inimesed meeldivad talle.

Naise loogika: ma ei räägi kõigi naiste eest, aga räägin enda eest – kui mees jätab mu ripakile, siis ei mõtle ma, et ta nii hõivatud järelikult huvitav. Mina mõtlen, et mees leidis huvitavama vestluskaaslase ja liigun edasi.

12 kommentaari “Meeste “loogika”

 1. See on muidugi tõsi. Samas – tasakaalu peab tundma. Olen kogenud ka seda, kui Heinar H. hakkas mulle äkki (ilma liiladamata!) 30x päevas helistama. Kirjutamisega on muidugi lihtsam, sest sõnumi saab teele saata ka ilma, et sõnumisaaja sellele otsekohe vastaks, aga telefon – see ju lärmab ja nõuab otsekohest tähelepanu, ükskõik kus ma juhtun olema ja mida tegema. Tasakaal tähelepanu ülalhoidmisel ilma tüütamata peab olema hästi timmitud 🙂

  Liked by 2 people

 2. Jah, tasakaal peab olema. Aga mu puhul ka see “enda huvitavaks tegemine” ei tööta ja kümnel juhul kümnest ma ei hakka seepeale vaeva nägema, vaid reageerin eemaldumisega. Inimesel pole aega ja tahtmist, järelikult ma ei huvita teda, milleks siis tüüdata. Vastupandamatult mõjub hoopis see, kui näidatakse välja huvi ja soovi minuga suhelda.
  Ja teistpidi ma ei valda ka seda sotsiaalset koodi, et naisena peaks end eemale hoidmisega huvitavaks tegema. Kui keegi mulle meeldib, siis ma tahan temaga suhelda, mitte ei venita tahtlikult talle vastamisega, et mitte jätta liiga huvitatud muljet. Minu arust on need mingid teismeliste suhtemängud ja täiskasvanud ei peaks neid harrastama.

  Liked by 4 people

 3. Minu arust on see “viivitan, et end huvitavaks teha” ja 30 kõnet/sõnumit päevas mõlemad sama asja sümptomid: eluterve enesehinnangu puudumise. Pingutab liiga palju ega usu, et ta niisama rahulikult suheldes kontakti saavutaks.

  Liked by 1 person

  1. Raskesti kättesaadav muutub huvitavaks sellest hetkest, kui on peetud pikemaid ja huvitavamaid vestlusi, on ehk käest kinni jalutamaski käidud, aga siis päris sügavale põue otsekohe ikka ei lase. Aga see tähendab, et on juba enne nii palju suheldud, et on selge – see kindlus väärib vallutamist! Suhtlemise algfaasis on raskesti kättesaadava mängimine täiesti mõttetu ja lausa kahjulik.

   Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s