Pingerida

Üks õhtu oli mul ühe oma jalutuskäigukaaslasega väga põnev vestlus. Võimalik, et see on ainult mulle uudis ja te kõik teadsite seda niigi, aga ma ikkagi jagan. Arutasime oma eelmisi suhteid (loe: kandsin oma Naabripoisi saaga talle ette) ja juba poole loo pealt tema noogutab ja ütleb, et kõik on tegelikult elementaarne, neiu Watson, lihtsalt sina ei näe fakte.

Et siis, meestel on edetabel. Naistest, kes neile meeldivad. Esimesel kohal on mehe unistuste naine. See, kes on kõige ihaldusväärsem ja enamasti ka kõige kättesaamatum. Põhimõtteliselt näeb see välja nii: näljane mees läheb pärast pikka ja väsitavat tööpäeva Selverisse ja jääb vorstileti ette väljapanekut imetlema. Loomulikult on tema esmane eelistus fileesink. Aga kuna ta teab ka, et palgapäevani on veel aega ja raha peaks ka vorstikõrvaseks jaguma, siis valib ta endale midagi taskukohasemat. Näiteks suitsuvorsti. Vahel tal veab, tema lemmiksink on soodushinnaga! Loomulikult haarab ta selle järele ja paneb ummisjalu kassade poole leekima. Aga kassad on ju reeturlikud. Viimasel hetkel võib selguda, et saalis oli vale hind ja tal tuleb kas maksta rohkem, kui ta tahaks või siis lonkides tagasi pöörduda ja ikkagi mõni taskukohasem alternatiiv soetada. (Ma tean küll, et enamasti on reegel, et hind, mis on saalis, trumpab hinna kassas, aga proovige seda üks kord mõnes Maximas tõestada ja teil läheb eluks ajaks üle soov oma õigust taga ajada. Lisaks, antud näite puhul teeskelme korraks, et mul on õigus, eks?) Nii need mehed jooksevadki mitme vorsti vahel. Kõht on neil nagunii alatasa tühi ja kui parimat kraami lubada ei saa, siis võetakse midagi hamba alla ikka.

Vahel võib mehel olla pikki perioode, kus ta peab leppima vorstilaadse tootega, aga see ei tähenda, et ta on loobunud unistusest isu täis süüa seda kõige paremat singikest. Kui mehel on vaba voli haarata selle kõige isuäratavama järgi, siis vaevalt ta 25%lise lihasisaldusega leivapealset valib. Niisiis, meestel on vorsti edetabel: fileesink, maasuitsusink, sinkvorst, salaami, suitsuvorst, keeduvorst, maksavorst. Ja meie naised oleme need vorstid. See, et me ühe mehe arvates oleme maksavorst, ei tähenda, et me teise meelest ei võiks olla veidi kõrgema kategooria lihatoode. Ja loomulikult muutub meie väärtus ka vastavalt sellele, millistes tingimustes meid hoitakse. Me kõik läheme suhtesse fileesingina, aga millena me sealt väljume on juba hoopis teise postituse teema…

Niisiis, kui te olete end leidnud suhtes, mis polegi nagu üks õige suhe, vaid külm-kuum, kokku-lahku suhtlus, siis see tähendab, et teie kallim ajab taga naist, kes on tema jaoks ihaldusväärsem kui teie. Kui see ihaldusväärne liiga kaugele pageb, siis ilmubki teie kavaler roos hambus ukse taha ja hakkab teil taas pead segi ajama. Kui te sellest mängust tüdinete ja panete ta valiku ette, et kas ta rahuneb maha või jääb teist ilma, ning ta valib selle teise variandi, siis seetõttu, et ilmselt on tal teiesuguseid maiuspalu poeletil veelgi ja teist ilma jäämine pole tema jaoks kuigi suur kaotus. No ja siis, et ta peab Maks ja Mooritsa asemel edaspidi hoopis Nõo sardelli ostma?

Siinjuures on oluline see, et mees ei tee seda tavaliselt selleks, et teile meelega haiget teha. Tal ei tule pähegi, et tema selline käitumine võiks teid kuidagi riivata. Vorstid ju külmletis ei solvu, kui neid ei võeta. On täiesti reaalne, et kui te talle oma tunnetest räägite, siis ta ehmub ära, kuna ta pole üldse kaalunudki võimalust, et te seda mängu hinge võtate. Ta pole südames õel ega pahatahtlik. Ta on lihtsalt näljane mees.

Õnneks pole kõik täiesti lootusetu. Paljud mehed saavad aru, et kui nad ei taha terve elu üksi olla, siis ei saa nad sellist pingerida endale lubada. Neil ei pruugi rida tekkidagi, sest kogu nende aur läheb sellele, et vähemalt see salaamigi poest kätte saada ja ära süüa, enne kui keegi teine selle tema eest ära napsab. Ja kui ta selle vorstijupi kätte saab, siis on ta elu lõpuni õnnelik ning rõõmus. Osad rahunevad vanuse lisandudes maha. No kaua sa ikka ilastad selle kõige-kõige parema järele, mõni kodusem maitse võib isegi armsam olla, kui see ülehinnatud gurmee. Ning mehed, kes ka saavad endale lubada kõige kallimat kraami, pöörduvad ka aegajalt tagasi mõne noorpõlve mälestuse poole, sest see meenutab neile noorust ja lihtsamaid aegu.

Kui ma seda juttu kuulsin, siis esimese hooga tundus see eriliselt vastik. Et siis naised on nagu vorstid letis ja mehed mökitavad, ilanire suunurgas, leti ees ja vaatavad rahakoti järgi, et kas saavad kvaliteetset sinki osta või peavad keeduvorstiga leppima. Et ma ei tea, vali nagu üks ära ja jää talle truuks, mis sa pendeldad mitme lati vahel. Samas… mul on nüüd endal ka rida tekkinud. Mitte teadlikult. See on juhtunud nõnda, et mul pole praegu ühegi mehe vastu suuremat huvi. Põhimõtteliselt on mul mehed kahes kuhjas – need, kes mind häirivad ja need, kes ei häiri. Ja siis nende osas, kes ei häiri ongi tekkinud mingi pingerida. Noh, et kui mul tuleb kolmelt tüübilt korraga sõnum, siis ma vastan ikkagi mõnele kiiremini kui teisele ja kolmandal lasen üldse kaks päeva sõnumeid saata, enne kui “ok” vastan. Ega mul polegi muud enda kaitseks öelda, kui ma loodan, et nemad ka mind väga tõsiselt ei võta.

Ma ei tea kuidas teile, aga minu jaoks said tänu sellele sisevaatele meeste hingeellu asjad kuidagi selgemaks ja loogilisemaks. Oleks seda varem teadnud, oleks end ehk üsna paljust südamevalust säästnud. Samas, ilmselt oleks niimõnedki hingest tulevad blogipostitused sündimata jäänud, seega, ehk oligi hea, et nii läks.

12 kommentaari “Pingerida

  1. Vot ei tea, mul on tavaliselt nii, et kui keegi ikka päriselt meeldib, siis ma teisi justkui ei näegi ja olen valmis väga kaua ootama selle ühe järgi. Kui pingerida tekib, siis on see pigem igavuse peletamine, mitte tõsine huvi.

   Liked by 1 person

 1. Räägi millest räägid, kõik taandub vorstile:P
  Ka kassavõrdlus on hea – sa võid ju endale head paremat kärusse kuhjata, aga kassa juures avastad, et vajadused ületavad võimalusi:D Nagu Tinder, on ju?:)

  Liked by 1 person

 2. “Meestel on”, “naistel on”. Ma arvan, et siin pole vahet, kellele on ja mis teemal on. Inimesed ikka tahavad mõnda asja rohkem kui teist. Kaaslast, töökohta, mida tahes. Kas nad oma peas mingeid “pingeridu” teevad või kui viisakalt nad ühte asja saadest teistest loobuvad – on minu arust sooülene. Pendeldamisega sama. Mõni heidab restoranis menüüle vaid pilgu ja võtab esimese meeldiva roa ära, teine loeb kogu menüü sada korda läbi ja helistab siis sõbrale… A ka see ei sõltu mehes-naisest, või no vähemal ma ei usu, et sõltuks.

  Meeldib

  1. Sul on õigus. Kindlasti sõltub käitumine rohkem inimesest konkreetselt, mitte niivõrd soost. Kuna minu jaoks oli see uus info, siis kirjutasin nii nagu mulle seda esitleti. Tagant järele analüüsides oma teisi suhteid meestega, see arvamus kinnistus.

   Kui suurt plaani vaadata, siis pigem on mehed nõus olema kehvas suhtes, selle asemel, et vabad olla. Naised jällegi on need, kes pigem on üksi, kui õnnetus suhtes. Loomulikult on alati erandeid, kuid suheldes inimestega ja lugedes kogemusi, siis pigem on naised need, kes lõpetavad suhteid. Mehed võivad terve igaviku kehvas suhtes tiksuda ja äärmisel juhul lahkuvad siis, kui mujal uus pesa ootamas on. Naised on halvas suhtes täpselt nii kaua, kui nad arvavad, et on lootust asju parandada.

   Meeldib

   1. Jah, vist tõesti. Söök on ees ja voodi on soe — miks sealt välja pugeda, kui paremat pesa parajasti ees ei ole?

    Meeldib

   2. Ah ei, ka naised hoiavad kehvast suhtest teinekord ülearugi kaua kinni. Nähtud, oldud.

    Meeldib

   3. Hoiavad, olen nõus, olen ise ka hoidnud. Ma kaldun arvama, et see tuleb sellest, et tihti tahetakse panna kogu vastutus suhte õnnestumise eest naise peale ja siis naine püüabki, viskab tagurpidi saltosid, et keegi teda kaltsuks naiseks ei peaks.
    Aga eks erandeid palju. Tean ise mitut naist, kes pigistavad mehe matslikuse ja üleaisa löömise peale silma kinni, sest materiaalne kindlustatus ja ehk ka muud hüved kaaluvad tema jaoks selle üles.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s