Ventileerin

Ma siiralt lootsin, et kui ma trenni saan, siis ma rahunen. Ei. Ma olen ikkagi täiesti närvihaige. Ja kuna blogi on mul isiklik emotsioonide maha laadimise platvorm, kus ma saan ainult oma mainet kahjustada, ha-ha, siis siit see tuleb – fekaalirahe.

Kliendid on lolliks läinud. Tavaliselt on mul töö juures väga rahulik. Pisut kiirem on kuu esimene nädal, sest siis on üüriarvete väljastamine ja kommunaalkulude arvestus. Ülejäänud kolm nädalat ma lihtsalt nokin nina ja vaatan juutuubist kassivideoid. Aga mitte see kord.

Meil on paar labiilset klienti, kes aegajalt tühja koha pealt vile üles tõstavad ja rändivad. Kuna nad on aastaid meil olnud, siis oleme aru saanud, et olenemata sellest, kuidas nende poole pöörduda, siis lõppeb see igal juhul mingit sorti draamaga.

Toimik 1. Kliendil lõppeb üürileping. Lepingus on kirjas, et kliendil on kohustus vähemalt 30 päeva enne lepingu lõppemist teada anda, kas ta soovib lepingut pikendada või mitte. 25 päeva enne lepingu lõppemist saadan ise kliendile kirja, tänades teda meeldiva koostöö eest, pööran tähelepanu, et leping lõppeb peagi ja uurin, et kas ta soovib pikendada ja mis tingimustel me pikendaksime. Vaikus. 15 päeva enne lepingu lõppemist helistan kliendile ja küsin sõbralikult, et mis plaanid on, kas ma koostan lepingulisa või hakkan uut rentniku otsima. Saan emotsionaalse kõne sellest, et ma segan klienti oma tüütute pärimistega ja milleks on vaja lepingut, et kas ma siis ei tea, kuidas reaalne elu käib. Et kedagi ei huvita lepingud ja temal pole aega midagi mulle vastata. Ja loomulikult nad pikendavad lepingut, kuidas ma siis aru ei saa. Klient on meil olnud 3 aastat ja teab, kuidas me opereerime, see ei tohiks talle olla uudis, et meil ilma allkirjastatud lepinguta pole alust üüriarvet väljastada. Räägin ettevõtte omanikuga, kes palub mul lepingupikendamiselisa ette valmistada ja kliendile allkirjastamiseks saata. Teen seda 7 päeva enne lepingu lõppemist. 5 päeva enne lepingu lõppemist saan kliendilt kirjaliku vastuse: “Võttes arvesse eelnevat kirjavahetust, oleme huvitatud lepingu pikendamisest kolmeks kuuks.” Nagu! Mis eelnevat kirjavahetust, kui see on tema esimene kiri mulle üldse ja telefoni teel ta ütles, et loomulikult nad pikendavad aastaks.

Toimik 2. Sama kliendiga seotud tütarettevõte. Klient saatis kirja, milles palus seoses Vabariigi valitsuse poolt sätestatud koroona piirangutega kolmeks kuuks üürisoodustust. Kuna sama klient sa meilt ka kevadel soodustust, siis polnud keeruline talle sama lepingulisa vormistada ja uuesti allkirjastamiseks saata. Mida ta muidugi ei teinud. Sest talle ei sobinud sõnastus. Kuigi kevadel tal polnud selle vastu midagi. Saatis meile pika kirja, viidetega seadusandlusele. Paraku jäi segaseks, mida ta soovib. Palusime tal enda poolse sõnastuse koostada ja meile saata. Selles sõnastuses selgus, et meie oleme rikkunud seadust temale üüriarveid väljastades, kuna tegemist on force major olukorraga riigis. Et siis, meie tuleme üürnikule vastu, et aidata tal keeruline aeg üle elada, et ta poleks sunnitud oma tegevust lõpetama, ning klient nõuab meilt selle käigus seda, et tunnistame oma äritegevuse ebaseaduslikuks. Hmm…

Toimik 3. Kõne politseist. Ikka veel tegeleb tubli uurija Britt Marie toimikuga. Lühidalt – probleemiks on koridoris hõljuv suitsuhais. Novembrikuust saadik tegeleb sellega politsei. Miks politsei tegeleb tsiviilasjaga, on meile siiani arusaamatu. Sama arusaamatu on ka see, et mida klient soovib. Sest kui me temaga ühendust võtsime, siis suunas ta meid oma juristi poole, et me tollega vestleks. Meiega klient kohtuda ei ole soovinud, et saaksime tema mure ära kuulata ja vaadata kuidas saaks olukorda lahendada. Uurijalt kuulsime ka, et klient oli nendega pahandanud, et nad olid meie poole pöördunud, et kuulata ära meie selgitused olukorrale. Kuidas inimene arvas, et asi laheneb, kui ta teeb politseisse avalduse? Et politsei võtab tema loo ette ja ilma süüdistatavatega suhtlemist kirjutab meile sanktsioonid? Või kuidas? Ka politseile on arusaamatu, mida klient oma pöördumisega saavutada soovib. Kohutavalt palju vahtu ja kommunikeerimist, aga milles on kühvel, on müsteerium. Eriti tore oli see, kui saime kliendi poolt vastuse, et me oleme tema osas vaenulikud ja rassistlikud. Meenus too kord, kui üks klient meid misogüünias süüdistas. Et kui inimene ei suuda oma soove arusaadavalt väljendada ja seetõttu ei saa ka endale sobivat lahendust, siis on igati mõistlik ning normaalne kasutada rassi või soo kaarti?

Toimik 4. Klient soovib oma ruumi internetiühendust. Kohale tuleb Telia tehnik, kes vaatab üle kliendi ruumi ja leiab lähima harukarbi, kust neti saaks kliendini toimetada. Paari päeva pärast saabub Telia koostööpartner, kes peaks tegema kaabelduse. Uurib, vaatab ja ütleb, et järgmisel nädalal tuleb tegema. Järgmisel nädalal tuleb üks teine vend, kellele peab kõike algusest peale seletama. Selge pilt, ütleb, hakkab tegutsema ja mainin, et kui on vaja ruumidesse ligipääsu või muud sellist, siis helistagu. Mees kaob. Ta ei tee absoluutselt mitte midagi. Samal ajal saab klient Teliast vastuse, et see lõbu läheb talle maksma 700 eurot + km. Klient ei ole sellisest väljavaatest vaimustuses ja pöördub meie poole. Võtan ühendust Teliaga ja küsin, et kui me paigaldame valguskaabli ise ja neile jääb ühendamise rõõm, kas siis saab ehk hinda taskukohasemaks mudida? Saime vastuseks, et juhul kui me teeme kaabeldustööd ise ära, siis kliendile on see asi puhta muidu. Väga kena. Tooge palun meile kaabel ja teeme ära, kui valmis helistame ja saate ühendada. Tuuakse kaabel ja alustame tööd. Peagi selgub, et kaablit jääb puudu. 10 meetrit. Helistan Teliasse. Küsivad, et kuidas on võimalik, et kaablit jäi puudu. Eem… mida sa mult küsid praegu? Et ma viisin koju seda või? Milleks mul seda vaja on ei tea? Lubavad organiseerida juhet. Möödub neli päeva. Helistan uuesti. “Aa, kas keegi polegi teile juhet toonud vä?” Muidugi toodi, lihtsalt ma suurest igavusest helistan suvalistele tüüpidele, kelle kontaktid mul telefonis on ja ajan neile kärbseid pähe. Kaks päeva hiljem helistab mulle kaablikutt ja imestab jälle, et kuidas on võimalik, et kaablit puudu jäi. No mul on üks teooria… Selgitan talle 10 minutit kuidas on võimalik, et mõni inimene ei tea kuidas juhtmevedamiseprintsiibid töötavad ja kuidas on võimalik, et juhet kulub rohkem. Vastumeelselt lubatakse mulle juhet juurde.

Toimik 5. Klient palkab uusi töötajaid, kellele ei meeldi kasutada kliendi kasutuses olevaid tualette ja köögiruume, kuna seal käivad ju mustad töölised, nemad aga on peened kontoripreilid. Neiud tõid oma kruusid ja tampoonid kõik kenasti kööki, kus ka mina oma lõunat söön. Esialgu polnud midagi. Kõik mahtusime ära. Aegajalt hakkasid mind häirima verised jäljed tualetis, sest mul tekib küsimus, et kas peened preilid siis enda järele ei taipa ruume puhtana jätta. Aga ehk see on minu isiklik kiiks. Kodus ei pea ma sellega tõtt vaatama. Seejärel hakkasid mind häirima pesemata kruusid. Ja kahvlid. Ja taldrikud. Mitte et mul on raske koos oma tasside, kahvlite ja taldrikutega paar-kolm veel ära pesta, aga minu meelest see pole päriselt see töö mille eest mulle palka makstakse ja no nii väga mulle nüüd ka ei meeldi nõusid pesta, et ma teiste omi peaks. Mulle lihtsalt ei meeldi mustus ja korratus, mitte koristusprotseduur iseenesest, kuigi vahel mõned on arvamust avaldanud, et koristamine on mu hobi. Mis mul lõpuks vindi üle võlli keeras, oli see, kui neiud tulevad hommikul kööki, rebivad aknad lahti, panevad tuled põlema ja kõnnivad minema. Ma vihkan külma! Kui te veel ei teadnud. Ja kuigi tuulutamine on mõnus ning värskendav, siis minu meelest on normaalne aken enda lahkudes siiski sulgeda ja tuled ka välja lülitada. Ma pole veel midagi öelnud. Aga tunnen, et ühel hetkel ma plahvatan.

Toimik 6. Ma plahvatasin. Mitte töö juures, mitte klientide peale. Kodus ka olin täiesti norm. Minu käest sai spordiklubi koristaja. Spordiklubis on erinevaid koristajaid. On sellised klassikalised, kes tõmbavad mopiga siuh-säuh üle ja libisevad mööda seina ääri minema. Ja siis on need, kes oma tööd hingega teevad. Mis on iseenesest suurepärane. Aga, vahel juhtub, et koristaja töö muutub olulisemaks, kui kõik muu. Ja Mustamäe MyFitnessis on üks selline koristaja. Mu õde on ka tema käest paar korda pragada saanud, sest kuidas ta julges talvel lumiste jalatsitega hoonesse siseneda, et tema alles pesi põrandat. Mina veel riielda pole saanud, sest ma sõidan ju autoga treppi ja klopin oma kirsad lumest puhtaks. Siiski, iga kord kui ma tulen, siis käib koristaja oma mopiga mul järel ja kuni ma riideid vahetan, siis tõstab mu jalatseid üles, et nende alt ka ikka viimanegi piisake sulalund kätte saada. Üks õhtu tulin ma just pesust, istusin pingil ja riietusin. Koristaja jälgis minu niiskeid plätusid kulli pilguga. Mul on aga selline komme, et ma võtan paberit ja kuivatan enda varbad enne kui need sokkidesse libistan ja samuti ka plätud, enne kui need kotti panen. Koristaja seisis mu kõrval ja jälgis seda rituaali eemalt. Kui ta nägi, et ma olin saapad jalga pannud, siis sirutas käe pikaks, et tema viskab mu paberid ise ära. No mainisin siis, et ma veel kuivatan plätud ja põranda ning utiliseerin ise oma tekitatud prügi. See polnud see kord kui ma plahvatasin. Vaid järgmisel korral. Sama nali nagu alati. Näeb, et ma tulen ja jälitab mind kapini. Ootab kuni ma olen ennast stringide väele koorinud ja küsib siis tihke aktsendiga, et kas ta võib mu saabaste alt ka põrandat pesta. No krt, ma ütlen. Iga kord kui ma trenni tulen, siis see mopinatsi on mul kukil. Kas tõesti on vaja mind poolalasti kuhugi koridori kupatada, sest tal on ilmtingimata vaja sel sekundil seda ühte piiska lund nühkida? Ei, mul ei hakanud parem. Veel halvem hakkas. Inimene teeb lihtsalt oma tööd. Hingega, kus juures, ja mina elan vaese inimese peale oma tööstressi välja. Väga piinlik.

Ma ei tea mis nüüd saab ja kuidas ma maha saaks rahuneda. Iga väiksemgi asi ärritab mind hullupööra. Hirmus kohe. Peaks vist jooma hakkama uuesti, see kuidagi rahustab.

4 kommentaari “Ventileerin

 1. Oi alkohol on kahjulik, kohe ründab sind maksakahjustus ja oi kui mürgine on. Kohvi on ka erguti ajab närvi püst, vaata et sa neid segamini ei tarbi, siis üks ärritab teine rahustab. Nii see ventilatsioon piltlikult käib, ülemus alluvale, alluv koristajale ja koristaja läheb kittub jumalale.:)

  Meeldib

  1. Mul on Sinu pärast väga kurb. Eile tunnistasid, et Sa tegelikult ei saa kirjutatust arugi, aga ikka ei suuda kommenteerimata jätta. Arvad, et oled nii kaval ja kasutad erinevaid aliase, kui sappi pritsid, aga Sinu kirjavead ja olematu grammatika paljastab Su isiku iga kord. Tee endale teene, lõpeta ükskord põhikool ära, leia töökoht ja koli oma ema keldrist välja.

   Meeldib

 2. Oh tänan et märkad, drama queen peaksid õnnes oledma, et rummalaid on ka maaima llodud. Muretse ja kurvasta enda pärast, polesiin ningit kava lust, aga ventileeri rõõmsalt edasi. 🙂
  Ma ei teadnud, et siia tuleb rangelt ainult nõusolevaid ja ülistavaid mõtteid kirjutada ilma kirjavigadetta. Peaksid seadma kommnteeriatele nõudmised vanusele, haridusele, perekonnaseisule, kirjaoskusele, maailmavaatele jne. 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s